RENT A FLAT IN ISTANBUL 
| Fully Furnished Flat In The Center of Taksim|


Rent A Flat In Taksim - Istiklal Street - TR Residence


Rental Flats are always an alternatives for visitors. for long term stays or short term visits; our flats with its security & comfort attracts many families or visitors during their holidays in Istanbul.


11 Suits In Total For Rental !

Each suite covers an area of about 50 m2,equipped with an American Style kitchen, WC, bath, bad and study areas. All suites have their own air conditioning and TV with satellite antennas.

Upon the wish our clients the suites can also be suplied with a PC and printer and internet connections can be made from all suites.The baths are all equipped with shower massage units, bath phones and hair dryers.

A total of eleven suites designed in full comfort for practical living. The suite that is on the very top floor has the magnificent view of the Taksim Square with the spirits of a real "City Penthouse". The other five suites have the old Istanbul house plans with their window extensions. Also another suite overlooks the serene garden of The Holy Trinity Church trough its balcony.

How about a sauna session to complete the comfort in your suite? While relaxing in the elevator accessed Sauna designed for six people, you will once again you be delighted to be staying in Triada Residence.

To live in the center of Istanbul,Taksim..To reach all a city can offer within walking distances and to be able to privately live your own life.. To feel the changes of the classical details do to a modern style living.. To discover the beauty of the "small" in a very "big" city.. Yes, the address is right :Triada Residence.

For More information about our rental flats or for Sultanahmet flat; you can send us an e-mail.

Contact Person Mr. Alp Aksahin      / Gsm : +90 544 220 10 22
                                Mr. Erhan Senguler/ Gsm : +90 535 407 07 35Taksim - Istikal Dairesinde Kiralık Studyo Daireler - TR Residence

Tr Residence misafirleri için en rahat, en pratik, en huzurlu ortamı eskinin büyüsü ile yeninin modern yaklaşımını bütünleyerek sunuyor.

Suitler yaklaşık 50 metrekarelik alana özenle yerleştirilmiş amerikan mutfağı, banyo, yatak odası ve çalışma bölümlerinden oluşuyor. Her suit özel klima ve 50 kanallı uydu antene bağlı renkli televizyon ile donatılmıştır. Arzuya bağlı olarak bilgisayar ve yazıcıların da sağlanabildiği suitler internet bağlantılı. Banyolar ise en modern banyo aksamları ile masajlı duş,banyo telefonu ve kurutma makinası donanımlarına sahiptir. Tam konforlu, pratik kullanımlı, modern tasarımlı 11 adet suit. Bu suitlerden binanın en üst katında tek başına yer alanı doyumsuz Taksim manzarası ile tam bir 'City Penthouse'. Diğer beş daire ise cumbaları ile eski İstanbul'u anımsatan planlara sahip.

Bir başkasının ise demir trabzanlı balkonundan Triada Kilisesi'nin tüm huzuru sanki içeriye yansıyor. Suitinizdeki rahatınızı pekiştirmek için saunaya ne dersiniz? Direkt asansörle ulaşabileceğiniz, 6 kişilik geniş saunamızda günün stresini atarken Triada Residence'de olmaktan bir kez daha mutlu olacaksınız.İstanbul'un en gözde merkezi Taksim'de yaşamak... Hem şehrin tüm olanaklarına bir soluk mesafesinde olmak, hem de kendi mekanınızda kendi özel dünyanızı kurabilmek... Çağdaş bir dünyada, klasik değerleri ince ayrıntıları ile hissetmek... Büyük bir şehrin tam ortasında,küçüğün güzelliğini keşfetmek


Yetkili :            Mr. Alp Aksahin      / Gsm : +90 544 220 10 22


RENTAL FLAT in TAKSIM
- 11 Suits For Rental -
Room Category
DAILY
WEEKLY
MONTHLY
50 m2 Flat ( 3 Person max.)
95 Euro
620 Euro
1750 Euro
50 m2 Flat ( 3 Person max.)
95 Euro
620 Euro
1750 Euro
50 m2 Flat ( 3 Person max.)
95 Euro
620 Euro
1750 Euro
50 m2 Flat ( 3 Person max.)
95 Euro
620 Euro
1750 Euro